GÜRMADEN Mikronize Endüstriyel Hammaddeler Ticaret ve Sanayi A.Ş.

© Tüm Hakları Saklıdır 

E-90 Karayolu Üzeri Hamidiye Mevkii 68100 Aksaray / Türkiye

+90 382 266 24 00 (pbx)

+90 382 266 24 03

Kurumsal  | Sürdürülebilirlik

Doğa kaynağımız, onu korumak Görevimiz

Çevreye ve ekolojiye verilen tahribatın boyutlarının artmasıyla ilk kez “Dünya Çevre ve Kalkınma Komisyonu” tarafından geliştirilen “sürdürülebilirlik” kavramı, bugün birçok şirketin kurumsal stratejisinde önemli rol oynamaktadır. Ekonomik kalkınma ve gelişme fikriyle, gelecek kuşaklara bırakılacak doğal ve kültürel mirası korumaya yönelik bir adım olarak atılan sürdürülebilirlik kavramı, toplumda bireysel değişim yaratmanın yanı sıra iş dünyasının geleceğini de büyük ölçüde şekillendirmiştir.

Türkiye’de sürdürülebilir iş modelini önemseyen firmalar  arasında yer alan Gür Maden , yerel ekonominin gelişimine katkı sağlamakta ve toplumda da sürdürülebilir gelecek algısının yerleşmesi için faaliyet göstermektedir.

Gür Maden'in benimsediği sürdürülebilirlik anlayışının temel ilkesi; yenilikçi ürünlerini insan, çevre ve tasarım unsurlarını gözeterek hayata geçirme tutkusuna dayanmaktadır. Üretimde uygulanan “Entegre Yönetim Sistemi Politikası” çerçevesinde çevre ve insan sağlığını riske etmeyecek hammadde kullanımını, atıkları azaltmayı ve geri dönüşüm oranını arttırmayı kendine ilke edinmiştir. Çevre dostu altyapısı ve sürdürülebilir çevre politikalarıyla Gür Maden dünya standartlarında üretim gerçekleştirmektedir.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon